Connect with Us

Futbollistët e ekipit gjerman ishin me fanella të ndryshme në ndeshjen e Championsit/ Trajneri tregon ngatërresën qesharake

BundesLiga

Futbollistët e ekipit gjerman ishin me fanella të ndryshme në ndeshjen e Championsit/ Trajneri tregon ngatërresën qesharake

Publikuar

-

RB Leipzig arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e djeshme kundër Tottenham në Champions League. Gjermanët fituan falë golit të Werner dhe tashmë avantazhin e golit në fushën kundërshtare në ndeshjen e kthimit. Gjatë takimit të djeshëm, ra në sy diçka e çuditshme te lojtarët gjermanë.

Bëhet fjalë për fanellat që kishin veshur lojtarët titullarë. Disa lojtarë e kishin fanellën me sponsorin në ngjyrë të verdhë, ndërsa disa me ngjyrë të bardhë. E gjithë ngatërresa ka ndodhur për faj të një prej anëtarëve të Leipzig.

“Në rrugën drejt hotelit, unë nuk isha në autobus. Ndaj dhe ka ndodhur ky ngatërrim. Mos u shqetësoni, pasi në ndeshjen e kthimit ne do të paraqitemi me fanellat e duhura”, tregon trajner i gjermanëve pas ndeshjes. Mesa duket fanellat e ndryshme i dhanë fat Leipzig dhe ndoshta pse jo ta bëjnë të njëjtën gjë dhe në ndeshjen e dytë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: