Connect with Us

Juventusi i bën “gjëmën” Man. Cityt/ “Zonja” i grabit yllin e madh pas dënimit nga UEFA

Premier Liga

Juventusi i bën “gjëmën” Man. Cityt/ “Zonja” i grabit yllin e madh pas dënimit nga UEFA

Publikuar

-

Juventus po tenton të përfitojë nga situata e vështirë e Manchester City. Kampionët e Anglisë janë përjashtuar për dy sezonet e ardhshme në kompeticionet europiane për shkak të parregullsive në FPF (fair-play financiar).

Objektivi i bardhezinjve quhet Gabriel Jesus dhe The Sun zbulon ofertën që po mendojnë të bëjnë italianët për shërbimet e sulmuesit brazilian. 70 milion euro janë gati për kartonin e 22-vjeçarit, i cili ka shënuar 18 gola në 39 ndeshje të zhvilluara me kombëtaren braziliane.

Konfirmimi i pezullimit nga Europa mund të ndikojë që shumë yje të “Cityzens” të largohen në fund të sezonit dhe Gabriel Jesus është njëri prej tyre. Juventusi e do për të përforcuar sulmin, oferta është gati dhe pritet vetëm përgjigja e klubit anglez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE