Connect with Us

Messi me deklaratë të fortë për “armikun” e përjetshëm/ Ronaldo është “grabitqar”…

La Liga

Messi me deklaratë të fortë për “armikun” e përjetshëm/ Ronaldo është “grabitqar”…

Publikuar

-

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi në verën e vitit 2018 prishi rivalitetin me Messin. Antagonizmi mes Real Madridit dhe Barcelonës në La Liga humbi një pjesë të konsiderueshme. Sidoqoftë, argjentinasi nuk ka ndalur së ndjekuri portugezin, dhe anasjelltas, për trofetë individualë dhe golat e shënuar.

Numri 10 i Barcelonës, megjithatë, nuk është i befasuar nga golat e shënuar prej rivalit të tij në Serie A. Për “Mundo Deportivo”, gjashtë herë fituesi i “Topit të Artë” tha: “Është normale që ai të vazhdojë të shënojë. Ronaldo është një sulmues “grabitqar”, që do të shënojë gola çdo herë që luan. Ai ka shumë cilësi si sulmues, shënon edhe në shansin më të vogël”.

Messi, gjithashtu foli për humbjen e Real Madridit me largimin e portugezit. Po flasim për një kampion, me rreth 50 gola në sezon, i cili mbase nuk është zëvendësuar akoma në mënyrën e duhur: “Real Madridi pa Ronaldon ka humbur shumë gola. Ishte e qartë se kjo do të ndodhte. Jo vetëm gola, por Cristiano i sillte edhe shumë gjëra të tjera. Nëse një ekip humbet një lojtar që shënon 50 gola në sezon, boshllëku vërehet lehtë. Real Madridi ka lojtarë të shkëlqyeshëm, por Cristiano shënonte 50 gola në sezon”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: