Connect with Us

Miliona euro dhe “vrasësin e vipave” për Man. United/ Juventusi përgatit ofertën e parefuzueshme për Pogba

Premier Liga

Miliona euro dhe “vrasësin e vipave” për Man. United/ Juventusi përgatit ofertën e parefuzueshme për Pogba

Publikuar

-

Juventusi është duke përgatitur një ofertë për ta marrë Paul Pogba nga “Old Trafford”, kësaj vere. Nuk ka më dyshime se bardhezinjtë janë të etur për të (ri)nënshkruar me francezin, kampion bote në vitin 2018. Mbetet të shihet nëse Manchester United do të joshet nga 50 milionë euro, plus Aaron Ramsey, që ta lërë të lirë, një vit para mbarimit të kontratës aktuale, mesfushorin e vet. Uellsiani njihet ndryshe si “vrasësi i vipave”, pasi kur luante për Arsenalin, sa herë që ai shënonte gol, vdiste një figurë e njohur. “Daily Mail” e zbulon këtë tentativë vërtet serioze të “Zonjës së Vjetër”.

Sipas kësaj medieje britanike, francezi është i vendosur të largohet nga “Djajtë e Kuq” këtë verë dhe do të preferonte rikthimin te kampionët e Italisë, ku shkëlqeu disa vite më herët, përpara një transferimi të mundshëm te Real Madridi. Edhe agjenti i tij, Mino Raiola, po punon në këtë drejtim. Pogba iu nënshtrua operacionit në këmbë në janar, për shkak të dëmtimit që e ka mbajtur jashtë fushave të blerta për pjesën më të madhe të sezonit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: