Connect with Us

Milot Rashica te Liverpooli për 38 mln euro, nuk do e besoni sa përfiton edhe ekipi shqiptar

Sport

Milot Rashica te Liverpooli për 38 mln euro, nuk do e besoni sa përfiton edhe ekipi shqiptar

Publikuar

-

Milot Rashica po tregon një formë të shkëlqyer te Verder Bremen, teksa me paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e ekipeve të mëdha.

Një nga klubet që interesohet për të marrë shërbimet e sulmuesit kosovar, është Liverpuli. Thuhet se lojtari pëlqehet shumë nga trajneri Klop, i cili e do atë në skuadrën që drejton.

Shuma që anglezët duhet të derdhin në arkat e Verderit është 38 milionë euro, një shumë kjo e përballueshme për Kampionët e Ligës së Kampionëve në sezonin e kaluar. Megjithatë përveç Verderit, një shumë të majme nga ky transferim do të fitonte edhe Vushtrria, ekip ku Rashica qëndroi nga 2010 deri në 2015.

Me rregullat e FIFA-s, skuadra që e rrit lojtarin merr 5 % të çdo transferimi të futbollistit dhe në këtë situatë Vushtrria do të merrte rreth 1.9 milionë euro, duke u bërë kështu në një nga klubet më të qëndrueshme financiarisht në Kosovë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: