Connect with Us

Një lojtar gjigant/ Pas Ibrahimovic, Milani rikthen edhe idhullin e tifozëve

Seria A

Një lojtar gjigant/ Pas Ibrahimovic, Milani rikthen edhe idhullin e tifozëve

Publikuar

-

Agjenti i Thiago Silva, Paulo Tonietto, ka hapur derën për mbrojtësin e PSG që të kthehet në Milano. Braziliani do të dalë lojtar i lirë këtë verë, sepse nuk i është ofruar një zgjatje kontrate në “Parc des Princes”. Tonietto foli për TMW mbi të ardhmen e Silva-s, duke thënë: “Ai gjithmonë ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyeshme me Milanin. Nëse nuk rinovojmë me PSG, gjithçka është e mundur”.

Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahimovic ishin pa dyshim dy lojtarët kryesorë të triumfit të fundit të Milanit në Serie A. Dyshja u largua tetë vite më parë drejt PSG-së dhe historia e kuqezinjve në vitet e fundit dihet tashmë. Gjiganti suedez u rikthye në janar, si lojtar i lirë, pas aventurës në MLS, ndoshta do ta ndjekë në këtë rrugë edhe mbrojtësi 35-vjeçar. Fundja, përse jo, teksa braziliani është tri vite më i ri se Ibra dhe mund të merret falas në verë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: