Connect with Us

Renditja e fundit e FIFA-s/ Ja kush janë 10 ekipet kombëtara më të forta në botë

Sport

Renditja e fundit e FIFA-s/ Ja kush janë 10 ekipet kombëtara më të forta në botë

Publikuar

-

FIFA ka publikuar renditjen mujore dhe ndryshimet janë të pakta. Shqipëria dhe Kosova kanë mbetur në vendnumëro, pasi nuk kanë pasur ndeshje gjatë kësaj periudhe. Kuqezinjtë mbeten në vendin e 66-të, kurse Kosova pozicionohet e 119-të.

10 KOMBËTARET MË TË FORTA – Asnjë ndryshim në dhjetëshen e parë, me Belgjikën që vijon të ruajë kryesimin e FIFA. Franca ndjek në vend të dytë, kurse podiumi myllet nga Brazili. Anglia mbetet në vendin e katërt, e ndjekur nga Uruguai, Kroacia, Portugalia dhe Spanja.

Argjentina dhe Kolumbia mbyllin dhjetëshen e parë. Nuk ka ndryshim në renditje as për Italinë, që mban vendin e 13-të, ndjekur nga Holanda dhe Gjermania. Ngjitje këtë muaj kanë pësuar Aruba ( +1, 200), Pakistani (+1, 200), Burundi (+2, 149), Palestina (+3, 103) dhe Gana (+1, 46).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: