Connect with Us

Skënderbeu merr njësuper lajm para ndeshjes me Teutën

Sport

Skënderbeu merr njësuper lajm para ndeshjes me Teutën

Publikuar

-

Klubet e Kategorisë Superiore janë futur në ditët e fundit të përgatitjeve, para zhvillimit të ndeshjeve të Javës së 23-të. Skënderbeu i drejtuar nga Ilir Daja do të presë Korçë, Teutën e Edi Martinit.

Përveç diferencës në renditje, ku durrsakët ndodhen në vendin e 4-të me 35 pikë dhe Skënderbeu në të 7-tin me 29 pikë, në Korçë i frikësohen Teutës e cila ka gjetur disa rezultate pozitive në kampionat. Tekniku Daja duke parë vështirësinë e ndeshjes, si dhe rrezikun për zonën e “Play-out” ka kërkuar maksimumin nga lojtarët e tij ashtu si dhe në ndeshjen ndaj Tiranës.

Teksa infermieria vazhdon të jetë në punë tek Skënderbeu, sulmuesi fierak Blerim Krasniqi duket se është gati për tu rikthyer në fushë pas dëmtimit me Flamurtarin. Shtatlarti është rikuperuar plotësisht dhe kjo ka qetësuar teknikun Daja për alternativat e sulmit. Ndërkohë që në vëzhgim mbetet Ndeki, ndërsa Muzaka e Turtulli vazhdojnë të dëmtuar./newsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: