Connect with Us

Torrasa: Kukësi më i fortë se ne ngaqë ka një pikë më shumë, por do ta shohim pas të premtes

Sport

Torrasa: Kukësi më i fortë se ne ngaqë ka një pikë më shumë, por do ta shohim pas të premtes

Publikuar

-

Agustin Torasa është i qartë. Kukësi është më i fortë, sepse ka një pikë më shumë, por pas të premtes do të shihet se cili është ekipi më i fortë. Në një intervistë për “Panorama Sport”, argjentinasi i bardhebluve tregoi se për derbin nuk ka kohë, ndërsa sfidën me Skënderbeun e quajti shumë të fortë, por të barazuar për një gabim të gjyqtarit. Argjentinasi analizoi Kukësin si dhe është i bindur se Tirana e tij do të reagojë shumë mirë.

Torasa, keni kaluar një ndeshje shumë të vështirë. Barazuat me Skënderbeun, në momentin që duhej fitorja?

Ishte një ndeshje e vështirë, e pranoj. E dinim gjithashtu që ata kanë lojtarë shumë të fortë individualisht dhe kjo u pa në fushë. Për mendimin tim, ne luajtëm një ndeshje të madhe. Pothuajse e gjithë sfida u zhvillua në mesfushën e tyre, për të mos folur që ishim superiorë. Shënuam dy herë gol, por njërin gjyqtari nuk e pa. Ç’të themi, nuk bëjmë polemikë, barazuam. Gjithsesi, i rëndësishëm mbetet fakti që nuk humbëm me Skënderbeun dhe mbajtëm ritmin me ekipin e kreut.

Ju thoni që Skënderbeu  ishte ndeshje e vështirë, por do të luani me Kukësin, skuadrën që ju ka mundur dy herë këtë sezon

Fatkeqësisht është e vërtetë. E di shumë mirë që ata kanë një ekip shumë të fortë. Kemi respekt për Kukësin si çdo skuadër tjetër që luajmë në kampionat, duke filluar nga e para deri tek e fundit në kampionatin shqiptar. Ata kanë pikat e forta dhe të dobëta. Këtë e dimë shumë mirë dhe i kemi studiuar. Kuptohet se edhe ata na kanë analizuar dhe i dinë pikat tona të dobëta. Në këtë plan, ai që gabon më pak, arrin të fitojë ndeshjen në kampionat dhe thellon avantazhin në renditje.

Cila skuadër është më e forta sipas mendimit tuaj. Kukësi apo Tirana, duke llogaritur sigurisht lojtarët që janë në fushë?

(qesh) Mes nesh ka vetëm një pikë diferencë. Në letër ata janë më të fortë se ne, pasi kanë një pikë më shumë. Pas të premtes do të shohim. Ne duam që t’i kalojmë dhe të jemi ne më të fortët. Shpresoj që të ndodhë kështu, por si fillim duhet të djersitim shumë. Kam besim në këtë ekip dhe ndoshta do ta fitojmë ndeshjen dhe të kthehemi në vendin e parë pas shumë javësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: