Connect with Us

Anoi nga Tirana, Gjici i kundërvihet Gjokës: Mosmirënjohës, do marrë vetëm kollaren e Bulkut

Sport

Anoi nga Tirana, Gjici i kundërvihet Gjokës: Mosmirënjohës, do marrë vetëm kollaren e Bulkut

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Pressing” të gazetarit Gerti Çarçani është diskutuar gjatë për ndeshjen mes Kukësit dhe Tiranës që do të luhet sot në 18:00 në “Air Albania”. Në lidhje direkte ishte presidenti i verilindorëve Safet Gjici, që u shpreh se ndaj Tiranës kërkon vetëm fitore dhe ekipi duhet të kishte të paktën 10 pikë më shumë.

Në këtë panel, por nga Maqedonia e Veriut, aty ku trajnon Shkëndijën e Tetovës ishte edhe Ernest Gjoka. Ish trajneri i Kukësit është shprehur se kjo është një ndeshje dinjitoze, duke komplimentuar Kukësin për ecurinë dhe se të gjithë e njohin urinë e Safet Gjicit për suksese. I pyetur se nga cila anë anon, trajneri është shprehur se zgjedh kollaren e Ervin Bulkut, duke nënkuptuar Tiranën.

I menjëhershëm ishte reagimi i Rrahman Hallaçit, që në studio ka treguar se Kukësi i ka besuar Gjokës në kohë të vështira për trajnerin dhe pse Vllazninë e çoi në Kategorinë e Parë. Në këtë debat nuk mund të mungonte as presidenti Safet Gjici, që nëpërmjet një sms-je për gazetarin Çarçani ka thënë: “Nesti do të marrë vetëm kollaren e Bulkut, se Tironën s’ia beson kush, sado elozhe të bëjë. Mosmirënjohësit e mbarojnë shpejt karrierën. Hallaçi e kapi drejt, nuk duhej të shprehej për atë superkarrierë që Kukësi i dha”.

Pak minuta më vonë erdhi edhe reagimi i trajnerit Gjoka, sërish me një sms. “Hallaçi nuk e kuptoi atë që desha të them. E përshëndes Gjicin, Prapë e ngatërroi Hallaçi. Kukësi do të jetë kampion në zemrën time”, tha Gjoka mes të tjerash.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE