Connect with Us

Befason FSHF, ja gjyqtarët që do të vendosin drejtësi në supersfidën Kukësi-Tirana

Sport

Befason FSHF, ja gjyqtarët që do të vendosin drejtësi në supersfidën Kukësi-Tirana

Publikuar

-

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 23-të të Kategorisë Superiore i është besuar një katërsheje ndërkombëtare. Duke filluar nga kryesori e deri te gjyqtari i katërt, të gjitha xhaketat e zeza do të jenë të FIFA-s. Kryesor i ndeshjes do të jetë Eldorjan Hamiti, ndërsa dy ndihmësit e tij, Ridiger Çokaj dhe Rejdi Avdo. Të katër gjyqtarët janë ndërkombëtarë.

Ndërkaq, Hamiti këtë sezon ka gjykuar nga një herë dy ekipet. Lezhjani ka qenë kryesor në sfidën mes Kukësit dhe Partizanit më 26 janar 2020, ndërsa më datë 7 shkurt ishte kryesues në Shkodër mes Vllaznisë dhe Tiranës. Gjyqtari ka gjykuar edhe sfidën mes Laçit dhe Bylisit për Kupë, ku veç dy penalltive, nxori nga xhepi 13 kartonë të verdhë dhe një të kuq.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: