Connect with Us

E BUJSHME/ Te Kukësi mbushin xhepat, nuk do ta besoni sa kanë fituar ndeshjen e sotme nga biletat

Sport

E BUJSHME/ Te Kukësi mbushin xhepat, nuk do ta besoni sa kanë fituar ndeshjen e sotme nga biletat

Publikuar

-

Edhe pse humbi ndeshjen ndaj Tiranës, duke lëshuar në këtë mënyrë dhe kreun e Kategorisë Superiore, Kukësi ka dalë me një fitim shumë të madh nga ndeshja e sotme.

Plot 60 milionë lekë të vjetra arriti të fitonte klubi verilindor, nga 7600 tifozë të pranishëm, në këtë mënyrë duke zënë vendin e dytë për fitimin më të madh nga biletat e shituara në “Air Albania Stadium”, për një ndeshje të Kategorisë Superiore. Ndeshjet me më shumë fitime renditen si mëposhtë:

  1. Partizani-Tirana, 19.400 tifozë, 194 milionë lekë.
  2. Kukësi-Tirana, 7600 tifozë, 60 milionë lekë.
  3. Tirana-Teuta, 5585 tifozë, 40 milionë lekë.
  4. Kukësi-Partizani, 4803 tifozë, 35 milionë lekë.
  5. Tirana-Skënderbeu, 3200 tifozë, 28 milionë lekë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: