Connect with Us

Gjoka: Buka e komshiut në pëlqen më shumë! Gjici? E dimë kush është

Sport

Gjoka: Buka e komshiut në pëlqen më shumë! Gjici? E dimë kush është

Publikuar

-

Ernest Gjoka ka qenë në një lidhje direkte për “Pressing” për të dhënë mendimet e tij në lidhje me ndeshjen mes Kukësit dhe Tiranës. Trajneri që tashmë drejton Shkëndijën e Tetovës është shprehur qartësisht se diferenca në këtë përballje shumë të fortë mund të vijë edhe nga eksperienca e Duros duke e krahasuar me Egbon, për mënyrën sesi mund të lexojë ndeshjen.

I pyetur për faktin që nuk e ka drejtuar kurrë Tiranën pavarësisht se ka lindur në kryeqytet, Gjoka shprehet me batutë: “Ne në Tiranë kemi një shprehje, që buka e komshiut na pëlqen më shumë”.

“Do të jetë një ndeshje e fortë dhe me shumë emocione mes Kukësit dhe Tiranës. Gjici do vetëm fitoren? Po të gjithë e dimë se kush është, kërkon vetëm suksesin dhe fitoren. Por kjo e llogjikshme pasi investon, merr njerëz të aftë në stolin e tij dhe çdo pronar kërkon që të marrë më të mirën nga produkti i tij. Eksperienca e Duros mund të jetë një avantazh në këtë ndeshje, për dhënien e mesazheve dhe mënyrës sesi do ta lexojë lojën. Tirana si pikë më të fortë ka ndryshimin e pankinës, pra ardhjen e Egbos që ka ndryshuar ekipin. Tani kemi lojtarë që vrapojnë për 90 minuta dhe ka shumë uri për fitore. Nuk e kam drejtuar kurrë Tiranën? Po ne kemi një shprehje që buka e komshiut na pëlqen më tepër”, mbyll me batutë Gjoka. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE