Connect with Us

I pari në Serinë A dhe i dyti në Europë, statistika fantastike e Strakoshës

Kombëtare

I pari në Serinë A dhe i dyti në Europë, statistika fantastike e Strakoshës

Publikuar

-

Tomas Strakosha ka një rol mjaft të rëndësishëm në suksesin e Lacios të këtij sezoni. Gardiani shqiptar ka treguar me performancat e tij se është ndër më të mirët në Serinë A. Kjo faktohet edhe me statistika, teksa futbollisti i Kombëtares udhëheq listën e portierëve me përqindjen e pritjeve më të lartë në elitën e futbollit italian mes atyre që të paktën kanë 20 paraqitje sezonale.

Strakosha ka një përqindje të pritjeve prej 77.9%, ndërsa falë kësaj statistike është në vendin e dytë në pesë ligat kryesore të Europës.

Mbi portierin kuqezi është vetëm Ruli i Montpelier i cili ka një përqindje pritjesh prej 78.1%. Kështu, statistikat kanë theksuar edhe njëherë cilësitë e jashtëzakonshme të Strakoshës mes shtyllave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: