Connect with Us

I solli fat Rejnxhërsit në përmbysjen spektakolare, ja vlerësimi më Kamberin

Kombëtare

I solli fat Rejnxhërsit në përmbysjen spektakolare, ja vlerësimi më Kamberin

Publikuar

-

Sulmuesi i Shqipërisë Florian Kamberi iu gëzua fitores me përmbysje të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs ndaj Bragës nga 0-2 në 3-2.

Futbollisti kuqezi u inkuadrua në lojë në minutën e 68-ë të takimit dhe më pas ekipi i njohur skocez arriti të kthente tërësisht ndeshjen në favorin e vet. Mediat skoceze vlerësuan impenjimin e 25-vjeçarit në krahun e majtë sulmit si dhe ndryshimin që i dha ritmit të skuadrës së Rejnxhërsit, por shpërdoroi një rast të mirë për të kaluar skuadrën në avantazh në minutën e 80-ë të takimit, dy minuta përpara se Rejnxhërs të merrte tërësisht ndeshjen nën kontroll.

Pavarësisht fjalëve të mira për lojën në fushë, shpërdorimi i një rasti të mirë për të shënuar i bëri mediat skoceze ta vlerësojnë Kamberin me notën 5.

Megjithatë, përmirësimi i tij nga ndeshja në ndeshje është sinjali i duhur për teknikun Xherrard në mënyrë që Kamberi të fitojë akoma më shumë minuta në fushë.

Florian Kamberi (5): Zëvendësoi Kentin dhe ndryshoi loën në krahun e majtë. I dha Rejnxhërsit më tepër ritëm dhe mundësi për të kërcënuar kur kishin nevojë dhe në pjesën e dytë iu afrua golit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E nis me fanellën e Shaqirit dhe e përfundoi me të tijën/ Ermir Lenjani bën sfidën e pamundur

Publikuar

-

Nga

Mesfushori anësor i Shqipërisë, Emir Lenjani, me anë të një video të publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka dhuruar spektakël. Lenjani ndodhet aktualisht në karantinë, si dhe pa skuadër, pasi u largua nga ekipi zviceran i Sion. 30 vjeçari nga Prishtina, me videon e publikuar, tregoi formën e tij shumë të mirë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sërish polemika, Rama kapet prap me kombëtaren shqiptare

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po mundohet me çdo kusht të ndërgjegjësojë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të Koronavirusit. Kryeministri njihet edhe për batutat e tij të shumta, teksa shpesh herë ka përmendur edhe Kombëtaren në kohët e fundit, duke iu referuar pësimit të golave në minutat e fundit nga kuqezinjtë. Të […]

LEXO TE PLOTE