Connect with Us

Laçi në krizë, por vjen më në fund lajmi i mirë për kurbinasit

Sport

Laçi në krizë, por vjen më në fund lajmi i mirë për kurbinasit

Publikuar

-

Skuadra kurbinase po kalon një moment jo të mirë, gjë e cila lidhet me eliminimin nga Kupa e Shqipërisë, si dhe humbjet e pësuara radhazi ndaj dy ekipeve pretendente, Kukësi dhe Partizani. Me këto disfata skuadra e drejtuar nga trajneri Armando Cungu ka shtuar shumë pikëpyetje mbi realizimin e objektivit të klubit, që minimalisht kërkon pjesëmarrjen në Kupat e Europës.

Duke ditur se nuk kanë mundësi për ta siguruar biletën europiane nga Kupa, tani gjithë potenciali i bardhezinjve do të përqendrohet në kampionat. Për momentin edhe në kampionat nuk renditen mirë, pasi janë të gjashtit me 32 pikë. Me ngjeshjen e skuadrave në renditje dhe ndeshjet që janë në lojë deri në fund, 14, çdo gjë është e mundshme për kurbinasit, pasi matematikisht janë në lojë edhe për titull, pasi janë 10 pikë larg Kukësit të vendit të parë.

Për të realizuar synimin, në ndihmë Laçit tani i vjen edhe kalendari, që në letër është favorizues për të besuarit e trajnerit Cungu. Nesër Laçi është mysafir në Vlorë, ku do të luajë ndaj Flamurtarit të vendit të fundit. Më pas pret Luftëtarin në shtëpi, që praktikisht llogariten gjashtë pikë të mundshme, ndonëse dy skuadrat e fundit kanë treguar se dinë të bëjnë “keq”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: