Connect with Us

“Luani për fanellën e Kukësit”, Safet Gjici emocionon lojtarët me fjalimin e tij para sfidës ndaj Tiranës

Sport

“Luani për fanellën e Kukësit”, Safet Gjici emocionon lojtarët me fjalimin e tij para sfidës ndaj Tiranës

Publikuar

-

Kukësi do të luajë një sfidë shumë të rëndësishme ditën e sotme më rrugën për titullin kampion, teksa do të përballet me Tiranën, në stadiumin “Air Albania”, duke filluar nga ora 18:00.

Pritet të jetë një ndeshje shumë e bukur, ku verilindorët do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, për tu shkëputur në krye të tabelës së renditjes.

Pak orë para sfidës me Tiranën, ekipi i Kukësit ka pasur një takim me presidentin e nderit, Safet Gjici. Ky i fundit ka shprehur mbështetjen për këtë sfidë shumë të rëndësishme, ku pret edhe një fitore nga skuadra.

“Sot është një ndeshje e rëndësishme për ne. Duhet të jepni maksimumin në fushë. Duhet të fitojmë dhe të tregojmë se jemi ekipi më i mirë në Shqipëri. Luani për veten tuaj, luani për fanelën e Kukësit”, ka thënë ndër të tjera presidenti Safet Gjici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: