Connect with Us

Publikohen formacionet zyrtare të Kukësi-Tirana/ Duro me ndryshime, bardheblutë pa Ngo

Sport

Publikohen formacionet zyrtare të Kukësi-Tirana/ Duro me ndryshime, bardheblutë pa Ngo

Publikuar

-

Kukësi dhe Tirana do të matin forcat mes tyre, teksa do të luajnë duke nisur nga ora 18:00, në stadiumin “Air Albania”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë Superiore.

Një ndeshje kjo shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, që do të kërkojnë të marrin maksimumin në fushën e lojës. Pritet të jetë një sfidë e bukur dhe e luftuar, kjo për faktin se luajnë dy skuadrat që rivalizojnë për fitimin e titullit kampion.

Bradheblutë kanë gjetur buzëqeshjen nën drejtimin e trajnerit Egbo, teksa tashmë tifozët kanë filluar të mendojnë për titullin kampion, në këtë që përkon edhe me 100 vjetorin e klubit.

Nga ana tjetër, Kukësi i drejtuar nga trajneri Duro ka treguar një formë shumë të mirë këtë sezon, teksa duken edhe si favoritët për titullin. Ndeshja e sotme mund të përcaktojë shumë për sa i përket titullit, ndonëse janë edhe shumë ndeshje në dispozicion. Skuadrat do të kërkojnë të marrin një fitore dhe asnjëra nuk do të ishte e kënaqur me ndonjë rezultat tjetër.

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 23-të të Kategorisë Superiore i është besuar një katërsheje ndërkombëtare. Kryesor i ndeshjes do të jetë Eldorjan Hamiti, ndërsa dy ndihmësit e tij, Ridiger Çokaj dhe Rejdi Avdo. Të katër gjyqtarët janë ndërkombëtarë.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Limaj, Rroca, Ethemi, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro

Tirana: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Kobinah, Torasa, Kale, Muçi. Trajner: Emanuel Egbo

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: