Connect with Us

Setien merr vendimin drastik për Rei Manajn

La Liga

Setien merr vendimin drastik për Rei Manajn

Publikuar

-

Rei Manaj tashmë do të duhet të presë më gjatë për të parë veten mes futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet zyrtare te Barcelonës e për të bërë debutimin e mundshëm në radhët e saj, edhe pse vazhdon të stërvitet herë pas here me ekipin e parë. Kjo, pasi me blerjen e Martin Breithuejt, situata ka ndryshuar sa i përket hierarkisë në ekip në këto momente kur skuadra ka një numër të madh të dëmtuarish.

Edhe pse Breithuejt ka zhvilluar vetëm një seancë stërvitore me skuadrën e Barcelonës, trajneri Kike Setien e ka përfshirë atë në listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen me Eibar, ndërsa Manaj është lënë jashtë grumbullimit për këtë duel. Mediat spanjolle insistojnë se trajneri Setien është i detyruar ta afrojë danezin edhe pse nuk është gati, pasi duhet justifikuar shpenzimi që bëri klubi në këtë situatë emergjence.

Kësisoj, për Manajn hapësirat ngushtohen ndjeshëm pasi katalanasit shpresojnë që së shpejti të kenë në dispozicion edhe Luis Suarez. Gjithsesi, për sulmuesin kuqezi vazhdon të mbetet shpresa se në fundin e sezonit, kur Barcelonës t’i duhet të lërë pushim disa prej yjeve të ekipit, për të do të ketë vend jo vetëm në stol, por edhe në fushën e lojës./vipsport,al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: