Connect with Us

Shameti i bindur: Ja cila skuadër e fiton supersfidën e sotme

Sport

Shameti i bindur: Ja cila skuadër e fiton supersfidën e sotme

Publikuar

-

Ylli Shameti vazhdon analizën rreth ndeshjes Kukësi-Tirana në emisionin “Pressing” në ABC News. Mbrojtësi i njohur tregon se kjo përballje do të zgjidhet nga pjekuria e lojtarëve me eksperiencë.

“Unë mendoj se ndeshje si kjo e nesërmja, në të tillë stadium dhe atmosferë, më mungon personalisht. Kampionati do të ishte ku e ku në nivel nëse do të luanim gjithmonë ndeshje të tilla. Duhet marrë parasysh edhe pjesa e marketingut.

Kjo është politika e klubit të Kukësit. Mbrojtja e Kukësit? Duhet para i gjithë ekipi në fazën mbrojtëse. Mendoj se kanë bërë një kampionat shumë të mirë, kanë ndër mbrojtjet dhe sulmet më të mira, njësoj si Tirana. Ndeshjen do e zgjidhë më shumë pjekuria e lojtarëve.

Favori i Kukësit është që edhe barazimi e mban në krye dhe e mban të qetë. Kanë bërë shumë gabime, s’e di sa do ndikojë barazimi në Ballsh. Kukësi ka fituar dy ndeshjet me Tiranën, por është vetëm një pikë më lart. Kjo tregon se kanë bërë gabime. Do të jetë një ndeshje e fortë, do e zgjidhë pjekuria dhe eksperienca e lojtarëve, asgjë tjetër”, deklaron Shameti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: