Connect with Us

Super lajm për Keidi Baren

La Liga

Super lajm për Keidi Baren

Publikuar

-

Keidi Bare është rikthyer të jetë në dispozicion të Malagës. Futbollisti i Kombëtares prej disa javësh ka qenë i diferencuar nga pjesa tjetër e skuadrës për shkak të një dëmtimi. Ndërkohë, për shkak të këtyre problemeve, Bare nuk kishte qenë asnjëherë i gatshëm për trajnerin e ri të ekipit, Pelisier.

Malaga zhvilloi ditën e djeshme një takim miqësor ndaj Krasnodarit. Takim në të cilin 22-vjeçarit iu dhuruan disa minuta nga tekniku. Fieraku tashmë është kthyer dhe është gati të marrë vendin e titullarit në mesfushën e Malagës, ashtu siç ka qenë më parë. Edhe pse ndoshta këtë javë në sfidën ndaj Racing Santander pritet të mos e nisë nga minuta e parë.

Për Baren kërkesat në merkaton e janarit ishin të shumta nga klube të La Liga-s, por drejtuesit e Malagës pavarësisht vështirësive financiare, vendosën ta mbanin të paktën deri në fund të sezonit mesfushorin. Megjithatë, ofertat në verë do jenë sërish mbi tavolinën e klubit të Malagës dhe me shumë mundësi Bare do gjejë një akomodim edhe më të mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: