Connect with Us

Tjetër “firo” te Flamurtari, zbulohet i larguari i radhës

Sport

Tjetër “firo” te Flamurtari, zbulohet i larguari i radhës

Publikuar

-

Flamurtari u rikthye te fitorja pas nëntë muajsh, teksa për javën e 22 të Kategorisë Superiore mposhti Luftëtarin në Gjirokastër. Një gol i Andi Ribaj me 11 metërsh, i dha fitoren e parë klubit këtë sezon, duke siguruar tanimë 9 pikë. Vlonjatët gjenden në vendin e fundit dhe rrezikojnë seriozisht mbijetesën. Flamurtari nuk gjen paqe me largimin, teksa përgatitësi atletik është larguar nga stafi teknik.

Trajneri portugez që ndihmonte Marcelo Troisin me pjesën atletike është larguar me konsensus, pas një problemi familjar. Ende nuk dihet nëse klubi do të afrojë një zëvendës të tij, apo problemet financiare do të ndikojnë edhe në këtë pjesë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: