Connect with Us

Triumfi dramatik ndaj Kukësit, Egbo i befason të gjithë me deklaratën

Sport

Triumfi dramatik ndaj Kukësit, Egbo i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Tirana bëri një përmbysje të çmendu, teksa mposhti Kukësin, ndonëse bardhebultë ishin në disavantazhin e një goli. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo, u shfaq shumë i lumtur, duke u shprehur se e gjitha është falë zotit.

Fitore ndaj kryesuesve?

Jam pa fjalë. Nuk e di na ku t’ia nis. Lavdia i shkon atij lart që bëri këtë mrekulli. E gjithë bota e ka një zot dhe ai nuk iu zhgënjen kurrë. Ai ia jep atij që jep maksimumin. Nuk e di si mund t’i falënderoj çunat për atë që dhanë. Zoti I shpërbleu për atë që dhanë.

Zëvendësimet?

E filluam mirë ndeshjen. Pjesën e dytë e nisëm ashtu si në pjesën e parë. Pësimi golit ndryshoi çdo gjë. Çunat besuan, ndonëse kishin vështirësi, por ia dolëm. Me besimin që kishim, zoti ndryshoi çdo gjë.

Kobinah?

Është një lojtar që shpesh e kam thënë, se mund të rrijë 15 minuta në izolim, por më pas ia arrin të dalë. Ne e dimë se kur e ka topin, mund të na ndihmojë shumë. Mënyra se si e pësuam golin, nuk ishte naive, është diçka që mund të ndodhë. Nuk është gafë e Vangjelit, gabimi ishte që ne mbrojtësi i krahut.

Derbi?

Ta shijojmë këtë fitore sot, një ditë më shumë pushim nuk ka diçka ndryshe. Nesër kemi përsëri stërvitje dhe jemi njësoj si Partizani. Morali është i lartë dhe besimi po ashtu, vazhdojmë me këmbë në tokë.

Muçi edhe Ngo në lojë bashkë?

Muçi në pjesën e parë luajti mirë, në pjesën e dytë deri kur pësuam gol nuk mu duk mirë. Mendova se nuk mund të luanin mirë bashkë me Ngonë. Goli i Bathës nuk është fat, nëse ia bëjmë hyzmetin zoti i shikon këto dhe na shpërblen. Nuk e quaj fat, por dorë e zotit. Edhe kur ishim duke humbur, unë besoja te përmbysja. I kam thënë çunave që kam besim te ekipi.

Ismajlgeci meriton më shumë?

Normalisht meriton më shumë. Të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm. I thashë para ndeshjes që të jetë gati pasi mund të fus në fushë. Ne kemi parë organikën që kemi në ekip dhe bëjmë zgjedhjet tona.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: