Connect with Us

5 minuta nga fundi/ Video: Bylis shokon Partizanin, barazon shifrat

Sport

5 minuta nga fundi/ Video: Bylis shokon Partizanin, barazon shifrat

Publikuar

-

Në “Air Albania” po luhet supersfida mes Partizanit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kampionët në fuqi të Superiores do të kërkojnë të përfitojnë nga humbja e Kukësit në sfidën ndaj Tiranës, për t’iu afruar sa më shumë kreut. Pjesa e parë u mbyll 2-1 për të kuqtë.

Kronologjia e ndeshjes:

69’ Përgjigja e Partizanit është me anë të Çinarit i cili hyn në zonë dhe provon me të djathtën, duke goditur vetëm rrjetën e jashtme.
79′ Një top pa pretendime i Belicës kthehet në kërcënim për portierin Isli Hidi, i cili e devijon në këndore.
81′ Zëvendësim te Bylisi, largohet Murataj, vendin e tij e zë Zhongo.

85′ GOOOOOOL BYLISI 2-2/ Ballshiotët barazojnë shifrat me anë të Guindo, i cili godet bukur me kokë brenda zonës, duke vendosur baraspeshën. Pavarësisth përpjekjes së Belicës, për gjyqtarin, topi e ka kaluar vijën fatale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: