Connect with Us

Arbitri tërbon Milanin, kuqezinjtë barazohen në fund nga Fiorentina

Seria A

Arbitri tërbon Milanin, kuqezinjtë barazohen në fund nga Fiorentina

Publikuar

-

Fiorentina dhe Milani kanë barazuar me shifrat 1-1, në ndeshjen e luajtur në “Artemio Franki”, por duhet theksuar se ka pasur edhe shume momente te diskutuara sa i perket gjykimit, sidomos ne dem te Milanit.

Ibrahimoviç shënoi në minutën e 34-të për Milanin, por VAR-i i prishi festën suedezit. Në pjesën e dytë, Rebiç, i cili po kalon një formë të shkëlqyer, ka gjetur rrugën e rrjetës dhe i dha besim ekipit të tij.

Në minutën e 62-të Fiorentina mbeti me 10 lojtarë, teksa Dalbert u largua nga fusha me karton të kuq.

Kjo nuk i ndali vendasit dhe në minutën  e 84-të, ishte Pulgar, i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Milani kështu me këtë barazim ka shkuar në kuotën e 36 pikëve në vendin e shtatë, ndërsa Fiorentina ndodhet në vendin e 13-të me 29 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: