Connect with Us

Coronavirus godet Italinë/ Anulohen 40 ndeshje

Sport

Coronavirus godet Italinë/ Anulohen 40 ndeshje

Publikuar

-

Coronavirus prek futbollin në Itali. Klubi i Piacenza ka vendosur të pezullojë stërvitjet e të rinjve, si masë paraprake kundër virusit që ka shkaktuar të vdekur të shumtë, kryesisht në Kinë. Së fundmi janë konfirmuar disa raste të njerëzve të prekur nga virusi në Itali, ku deri tani janë konfirmuar dy viktima.

Piacenza ka ndalur edhe stërvitjet e ekipit të parë, ndërkohë që Lega Pro ka vendosur të shtyjë takimin Piacenza-Sambenedettese, që ishte programuar të zhvillohej ditën e sotme. Kjo përballje ende nuk dihet se kur do të luhet.

Së fundmi ka një vendim që të shtyhen një numër i madh ndeshjes në rajonin e Lombardisë. Janë gati 40 takime të shtyra dhe bëhet fjalë për takime kryesisht në futbollin amator. Situata me Coronavirus është bërë alarmante dhe për momentin lufta ndaj tij është parësore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: