Connect with Us

Derbi i Londrës i takon “Bluve”, Lampard mposht profesorin e tij

Premier Liga

Derbi i Londrës i takon “Bluve”, Lampard mposht profesorin e tij

Publikuar

-

Chelsea ka fituar 2-1 ndaj Tottenham në derbin e Londrës. Ajo që e bënte akoma edhe me të veçantë ndeshjen e sotme ishte fakti që përballë ishin Lampard dhe Mourinho, për herë të parë si trajner dhe kundërshtarë.

Portugezi ka qenë trajner i anglez në kohën kur ishin të Chelsea. Përsa i përket ndeshjes së sotme, goli i parë i takimit u shënua në minutën e 15-të, pas 3 tentativave rresht të “Bluve”.

Në fillim të pjesës së dytë, vendasit dyfishojnë me Alonson pas një aksioni model. Spanjolli mposhti Lloris me një goditje të bukur nga jashte zonë. Në fund të takimit, Tottenhami ngushtoi shifrat me autogolin e Rudiger.

https://www.youtube.com/watch?v=M_g7N20tYks

Pas kësaj ndeshjeje, Chelsea mban vendin e katërt me 44 pikë, ndërsa Tottenhami një vend më poshtë me 40 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: