Connect with Us

“E ndjeva se do ta humbisnim penalltinë”, Martini bën deklaratën e papritur

Sport

“E ndjeva se do ta humbisnim penalltinë”, Martini bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Trajneri i Teutës Edi Martini u shfaq i dëshpëruar pas humbjes 3-2 ndaj Skënderbeut, takimi i cili mund të kishte përfunduar 3-3 nëse futbollisti i durrsakëve Sherif Kallaku do të shënonte.

Për “Supersport”, tekniku shkodran rrëfeu se në momentin kur “djemtë e detit” fituan penallti, ndjeu frikën se do të gabohej. Martini shtoi se ndihet i shqetësuar për mënryën se si skuadra pësoi 3 gola.

“Humbja – Kështu e ka futbolli. Jam i shqetësuar për mënyrën si pësuam golat. Duke patur parasysh që kishim 3 mungesa (Arapi, Aleksi dhe Vila). E meritonim barazimin.

Sulmuesit në formë jo të mirë –Gomes është lojtar që vrapon shumë, Hebaj ende nuk ka marrë minutat e duhura. Ka qenë 3-4 ditë pushim dhe ka 3 ditë që stërvitet. Shënuam dy gola, mund të shënonim dhe të tretin. Duhej ta merrnim barazimin.

Penalltia e Kallakut – Ekipi bëri lojë të mirë me gjithë mungesat. U dënuam shumë edhe nga cilësitë që ka Skënderbeu. S’ma ka ndjerë zemra mirë, isha i tremmbur kur morëm penalltinë, si me telepati. Thashë, kemi bërë ndeshje shumë mirë jashtë edhe me Tiranën dhe me Skënderbeun. Na duheshin pikët, s’ka rëndësi loja.

Aleksi mungesa – Ka udhëtuar me ekipin. Shpresonim të ishte me ne, por sot në mëngjes kishte temperaturën 39 dhe nuk mund ta aktivizonim”, përfundoi Martini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: