Connect with Us

Fitore e thellë e Barcelonës/ Messi nxjerr dufin ndaj Eibar, shënon 4 gola

Sport

Fitore e thellë e Barcelonës/ Messi nxjerr dufin ndaj Eibar, shënon 4 gola

Publikuar

-

Barcelona ka mposhtur në “Camp Nou” Eibarin 5-0, për javën e 25-të të La Ligës. Lojtari kryesor i këtij takimit ishte Leo Messi, i cili kishte 4 javë larg golit, ndërsa sot shënoi 4 gola.

Hapi serinë e golave në minutën e 14-të, duke bërë gjithçka vetë dhe më pas shënoi dy gola të tjera brenda pjesës së parë për 120 sekonda, 37′ dhe 39′.

Në minutat e fundit, katalanasit shënuan edhe dy gola të tjerë në dy minuta, Messi 88′ dhe Arthur 89′. Pas kësaj fitoreje, Barcelona merr vendin e parë momentalisht me 55 pikë, dy më pak se Reali, i cili luan në darkë ndaj Levantes. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: