Connect with Us

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një ish-futbollist norvegjez:

“Babai ka qenë gjithmonë një model për t’u ndjekur nga unë. Gjithmonë jam lutur me vete që të bëhem një futbollist i shkëlqyer profesionist. Gjithë jetën time e kam pasur këtë objektiv në mendje. Karriera e babait tim? Mundohem të bëhem më i fortë se ai, edhe pse është gjithmonë një model për mua. Pa dyshim, për momentin jam akoma pas tij. Babai ka luajtur 34 ndeshje me Norvegjinë dhe më shumë se 200 ndeshje në Premier League”.

Pas kësaj deklarate moderne dashurie për babanë e tij, Haaland e përfundon intervistën duke folur për bukurinë e lojës te Borussia Dortmund, ku bashkëpunon me kolegë plot klas e teknikë të lartë: “Unë kam te Borussia Dortmund prej rreth një muaji, por menjëherë u ndjeva shumë mirë me të gjithë, veçanërisht në fushë. Luaj me lojtarë si Sancho, Reus dhe Hazard, ndaj më mbetet vetëm të pres topin”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: