Connect with Us

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou.

Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot Rashicës, që pësoi humbjen e pestë radhazi e për rrjedhojë renditet e parafundit në Bundesligë, me vetëm 17 pikë.

Hoffenheimi i rrëmben pikën në kohën shtesë Gladbachut, duke barazuar 1-1 në “Borussia Park”, Vendësit shpërdoruan një 11-metërsh në minutën e 74-t me Plean, kur kryesonin 1-0 me gol të Ginter që në fillim të pjesës së parë. Gabimi i vendasve për ta mbyllur ndeshjen u kthye në avantazh psikologjik për miqtë, të cilët shënuan atëherë kur nuk kishte më kohë për Gladbachun për të realizuar një tjetër gol për fitoren.

Në dy takimet e tjera fituan ekipet udhëtuese: Dusseldorfi befasoi 0-2 Frieburgun, ndërsa Kolni shktatërroi 0-5 Herthan e Berlinit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: