Connect with Us

Juve merr fitoren e radhës, Ronaldo dhe Ramsey mposhtin Berishën

Seria A

Juve merr fitoren e radhës, Ronaldo dhe Ramsey mposhtin Berishën

Publikuar

-

Juventusi siguroi fitoren e dytë radhazi në Serie A dhe vazhdon të kryesojë. Golat e Cristiano Ronaldos dhe Aaron Ramsey i dhuruan fitoren bardhezinjve në transfertën kundër Spal. Vendasit rezistuan mirë deri në minutën e 39-të, moment kur CR7 zhbllokoi ndeshjen pas pasit të Cuadrados.

Kjo ishte ndeshja e 11-të radhazi në Serie A që Ronaldo shënon, duke barazuar Gabriel Batistutën dhe Fabio Qaugliarellën. Dyfishimi erdhi në pjesën e dytë. Aaron Ramsey mori një asist nga Dybala dhe mposhti Etrit Berishën.

Një penallti e kthyer në gol nga Andrea Petagna riktheu Spal në lojë, por mbrojtja mike rezistoi dhe ndeshja u mbyll me fitoren 1-2 të kampionëve të Italisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE