Connect with Us

Klubi i Superligës në hall të madh, 2 futbollistë në spital me serum në spital

Sport

Klubi i Superligës në hall të madh, 2 futbollistë në spital me serum në spital

Publikuar

-

Bylisi ka një ndeshje të rëndësishme sot në kryeqytet ndaj Partizanit. Ballshiotët do të shkelin për herë të parë në impiantin e ri kombëtar, Air Albania, ndërsa shpresojnë që stadiumi t’iu sjellë fat për të marrë fitoren e parë për këtë vit.

Mirëpo, situata në kampin mallakastriot nuk është aspak e qetë dhe kjo lidhet me lojtarët që trajneri Dovedan do ketë në dispozicion. Dihet se Bylisi nuk ka pasur aspak fat me dëmtimet në këtë sezon teksa edhe sot i mungon Ndreca me Peposhin, por tashmë i duhet të bëjnë llogaritë edhe me virozat e stinës që kanë prekur dy lojtarë të formacionit titullar.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Ditmar Bicaj dhe futbollistin e talentuar, Valentino Murataj. Mbrëmjen e djeshme të dy janë shoqëruar për në spital për të marrë serume, ndërsa edhe sot kanë ndjekur të njëjtën rrugë. Ndaj, të dy mbeten një dyshim i madh nëse do ia dalin të zbresin në fushë dhe të japin kontributin e tyre. Në rast mungese, do ishin një humbje e madhe për skuadrën dhe trajnerin Dovedan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: