Connect with Us

Manaj protagonist në fushë me Barcelonën, i ndodh e papritura

La Liga

Manaj protagonist në fushë me Barcelonën, i ndodh e papritura

Publikuar

-

Barcelona B ka zhvilluar ndeshjen e radhës në kampionat, ndërsa ka luajtur ndaj Hercules dhe është mbyllur në shifrat 0-0. Pavarësisht rasteve të shumta që kishin katalanasit, për të gjetur avantazhin, nuk kanë qenë të saktë para portës së kundërshtarit.

Rei Manaj ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, ndërsa në minutat e fundit pati edhe një mundësi për të qenë heroi i takimit. Gjuajtja me kokë e sulmuesit shqiptar shkoi afër me shtyllën, ndërsa do t’i jepte edhe vendin e parë të përkohshëm Barcelonës B në ligën e tretë të Spanjës.

Vetëm pak sekonda më vonë do të ishte edhe Araujo që do të humbiste një tjetër shans të artë, me gjuajtjen e tij që fërkoi edhe njëherë shtyllën. Tashmë Barcelona B ndodhet në vendin e dytë dhe me 2 pikë më pak se Sadabell kryesues.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: