Connect with Us

Mbyllen 45 minutat e para, 6 gola të shënuar/ Partizani dhe Skënderbeu në avantazh

Sport

Mbyllen 45 minutat e para, 6 gola të shënuar/ Partizani dhe Skënderbeu në avantazh

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy takimeve të fundit të javës së 23-të të Superiores. Në “Air Albania”, Partizani po fiton 2-1 ndaj Bylis. Të kuqtë shënuan fillimisht me Kordeiron në minutën e 4′, pas gafës së Hidit dhe më pas me Çinarin në minutën e 19-të.

Ballshiotët ngushtuan shifrat me Ntepe me kokë në minutën e 30-të.

Nuk munguan golat së në Korçë, në sfidën mes Skënderbeut dhe Teutës. Vendasit shënuan të parët me Bregun në minutën e 19-të, pas krosimit të Gripshit, ndërsa miqtë barazuan shifrat me golin e Kallakut në minutën e 25-të. Në fund të pjesës së parë, vendasit shënuan golin e avantazhit me Bruno Ditën nga pika e bardhë e penalltisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: