Connect with Us

Messi nuk është “normal”/ Video: Shënon dy gola për 120 sekonda

La Liga

Messi nuk është “normal”/ Video: Shënon dy gola për 120 sekonda

Publikuar

-

Leo Messi është në super formë ndeshjen e sotme ndaj Eibar. Katalanasit po kryesojnë 3-0, falë 3 golave të argjentinasit.

I pari në minutën e 14-të, falë një depërtimi të bukur brenda zone dhe driblimit të kundërshtarëve, më pas dërgoi topin ën rrjetë.

Dy golat e tjerë u shënuan brenda 3 minutash, 37′ dhe 39′. Goli i dytë sërish pas një depërtimi të bukur brenda zone dhe një goditje të fortë me të djathtën, pas pasimit të Vidal. Goli i tretë pas një gabimi të rëndë nga mbrojtësit e miqve. Messi tregone dhe njëherë tjetër që është “mbreti” i këtij sporti! /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: