Connect with Us

Momenti i shkëlqyer në Francë, mesfushori feston me flamurin shqiptar

Kombëtare

Momenti i shkëlqyer në Francë, mesfushori feston me flamurin shqiptar

Publikuar

-

Qazim Laçi po vazhdon me paraqitjet e mira te Ajaccio, skuadër kjo e cila pretendon ngjitjen në “Ligue 1”. Nëse kampionati do të mbyllej sot, atëherë ekipi në fjalë do të ishte pjesë e elitës së futbollit francez.

Në mbrëmjen e sotme kanë arritur të fitojnë me rezultatin 2-0 ndaj Le Mans, ndërsa i padiskutueshëm është Laçi, që ka luajtur minuta të plota në këtë përballje. Ajaccio gjendet në vendin e dytë dhe me 48 pikë të grumbulluar pas 26 ndeshjesh të luajtura. Një festë të madhe ka pasur në dhomat e zhveshjes, ku të gjithë lojtarët kanë qenë vetëm me fanellën e ekipit. Por Qazim Laçi ka pasur me vete edhe flamurin e Shqipërisë, që e ka valvitur në momentet e gëzimit.

🔴⚪ Ooh ACA 🔴⚪😍😍

Gepostet von AC Ajaccio am Freitag, 21. Februar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Kola shfryn ndaj Edi Ramës: Një m*t bëre me premtimin e 100 ditëve

Publikuar

-

Nga

Ish-futbollisti i njohur i Tiranës Agustin Kola kritikoi ashpër kryeministrin Edi Rama, i cili refuzoi të miratonte një paketë ndihme financiare për klubet e futbollit shqiptar për shkak të ndërprerjes së kampionatit prej pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate, ish-sulmuesi i famshëm i 24-herë kampionëve të Shqipërisë i kujtoi kryeministrit Rama se në klube nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

UEFA letër Federatave: Futbolli nuk do të ndalet

Publikuar

-

Nga

Letra zyrtare dërguar nga Presidenti i UEFA-s Ceferin, drejtuesi e ECA, Andrea Agnelli, dhe drejtuesi i Ligave Europiane, Lars-Christer Olsson, për federatat europiane të futbollit dhe anëtarët e ligave. Nyon, 2 Prill 2020 Të nderuara federata anëtare, Të nderuar kampionate anëtare, Të nderuar klube anëtare, Kriza shëndetsore e tanishme e shkaktuar nga përhapja e COVID-19 nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bënë ndaj Shqipërisë/ Francezët racizëm edhe afrikanëve, por iu kthehet Eto: Bij k*rvash

Publikuar

-

Nga

Një eksperiment vërtet i çmendur është hedhur si hipotezë nga dy mjekë francezë, që kanë kërkuar që vaksinat kundër COVID-19 të bëhen në Afrikë. Pra duke i përdorur njerëzit në këtë kontinent si kafshë, për të testuar sesa e sigurtë është vaksina e përdorur, që mund të jap shumë efekte anësore dhe askush nuk e […]

LEXO TE PLOTE