Connect with Us

Partizani-Bylis, formacionet zyrtare/ Sormani i beson një debutuesi

Super Liga

Partizani-Bylis, formacionet zyrtare/ Sormani i beson një debutuesi

Publikuar

-

Partizani pret në “Air Albania Stadium” Bylisin në orën 17:00. Një ndeshje me mjaft rëndësi për të kuqtë, pasi do të kërkojnë me patjetër të marrin tre pikët për t’u afruar akoma më shumë me kreun, që tashmë i takon Tiranës.

Përballë do të kenë Bylisin që është shndërruar në makth këtë sezon, pasi i ka marrë një fitore në Ballsh dhe një barazim në fazën e parë në Tiranë. Trajneri Sormani i beson një debutuesit si Amir Bilali në mbrojtje, me 25-vjeçarin që luan ndeshjen e parë si titullar në Superiore me Partizanin.

Mesfusha do të jetë e përbërë nga treshja Cordeiro-Telushi-Broja, ndërsa në sulm luajnë Bardhi, Çinari e Solomon. Nga ana tjetër Bylis i beson të riut Janku në mbrojtje, i cili luan krah Shkallës, ndërsa Goxha është i pezulluar. Në sulm për ballshiotët do të jenë Guindo dhe Mozzone.

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Belica, Bilali, Trashi, Telushi, Broja, Cordeiro, Çinari, Bardhi, Solomon. Trajner: Adolfo Sormani

BYLISI: Hidi, Vicente, Shkalla, Janku, Hadroj, Mëllugja, Murataj, Bajramaj, Ntephe, Mozzone, Guindo. Trajner: Veljko Dovedan

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: