Connect with Us

Partizani ngec sërish, Bylis e surprizon në fund me një gol “fantazmë”

Sport

Partizani ngec sërish, Bylis e surprizon në fund me një gol “fantazmë”

Publikuar

-

Përballje dramatike në “Air Albania”. Partizani i Adolfo Sormanit, nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 ndaj Bylisit. Kampionët në fuqi, nuk arritën të menaxhonin avantazhin e 2 golave në pjesën e parë, teksa ballshiotët morën një pikë të artë, falë një goli “fantazmë” të realizuar nga Guindo në minutën e 86-të.

Vendasit e kanë nisur ndeshjen nga 1-0, pasi portieri Isli Hidi ka gabuar duke ia lënë topin në këmbë Kordeiros, që e gjeti lehtësisht rrjetën.

Cinari gjeti golin e dytë në minutën e 19, ndërsa u duk se do të ishte shumë e lehtë për të kuqtë që të fitonin në këtë përballje. Por Ntepe ngushtoi diferencat dhe rindezi sfidën në minutën e 34. E atëherë kur pakkush e priste, Guindo ka gjetur barazimin e rezultatit, në minutën e 87.

Kjo ishte hera e tretë që të kuqtë dështojnë në “Air Albania”, pas humbjeve ndaj Tiranës dhe Kukësit, ndërsa shtëpia e re në kryeqytet është ters për Partizanin.

Golat e këtij takimi i ndiqni më poshtë:
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE