Connect with Us

Stolat e thyer, reagon “Tirona Fanatics”: Mos hidhni vrer mbi 4 mijë tifozë

Sport

Stolat e thyer, reagon “Tirona Fanatics”: Mos hidhni vrer mbi 4 mijë tifozë

Publikuar

-

Tifogrupi i Tiranës “Tirona Fanatics” kërkoi nga anëtarët e vet që të mos shkaktojnë asnjë incident në stadiumet e futbollit shqiptar duke iu referuar dëmtimit 164 stolave në stadiumin “Air Albania” ditën e djeshme në takimin Kukësi-Tirana 1-2.

Në një mesazh të publikuar në faqen zyrtare të “Tirona Fanatics”, ultrasit bardheblu reaguan të indinjuar ndaj mediave, të cilët kanë përgjithësuar rastin e djeshëm si fenomen e tifogrupit bardheblu.

Reagimi i “Tirona Fanatics” për thyerjen e 164 stolave në stadiumin “Air Albania” në ndeshjen Kukësi-Tirana 1-2:

REAGIM I TF:

Te “Stadiumi i Betonit”, dje gjate ndeshjes ndaj kukesit, jan thyer 150 stola.

TF nuk e mbeshtet ne asnje moment prishjen e ambientit ku zhvillon paraqitjet, e as prishjen apo shkaterrimin e panevojshem te stolave.

Ama futbolli i tille eshte…

Nese dikush e shikon si biznes biletash apo dikush tjeter show per klikime, per ultrasit dhe tifozet bardheblu eshte totalisht ndryshe…eshte ceshtje pasioni!…

Nuk e perkrahim e as nuk e justifikojme thyerjen apo prishjen e ambienteve te stadiumit, apo cfaredolloj veprimi tjeter qe nuk i shkon pershtat tifozerise bardheblu e as nuk ndihmon ekipin ne kete moment te mire qe po kalon.

I bejme thirrje te gjithe personave qe i bashkangjiten tribunave tona qe te mos krijojne asnje incident me shishe uji apo me stola, pasi keshtu vetem demtojne Tironen dhe Tifozerine e saj!

Fanatics dhe tifozeria bardheblu jane aset i padiskutueshem i kryeqytetit, krenaria e cdo tifozi bardheblu, dhe arsyeja e vetme pse ky pseudokampionati i F$HF mund te duket sadopak kampionat normal si gjithe te tjeret!

Ju dhe te gjithe keto “Mediat mbipeshe” qe vjellin vrere dhe pergjithesojne 4000 tifoze te pranishem bardheblu me 150 stola te thyer, ca nga padituria e disa e individeve e disa nga gezimi ne momentin e golit, a thua se dje ne ate tribune nuk ishin po ata qe i perdorin per spote e per propaganden e “Super Kampionatit” apo “Stadiumit te Betonit”!

Ne jemi aty vetem e vetem per TIRONEN!

Kurre nuk deshirojme ta demtojme ate, por vetem ta mbeshtesim e ta dashurojme pa kushte…

Ne jemi aty per Kryeqytetin!

As per stadiumin as per fshf e as per mediat mbipeshe, per ne, asnje nga ju nuk ka pike vlere!

4000 tifoze bardheblu nuk mund te pergjithesohen me 150 stola te thyer…

Ne jemi Tirona
Ne jemi Kryeqyteti!

TF

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: