Connect with Us

Video: Partizani-Bylis, rihapet takimit/ Ballshiotët tundin rrjetën

Super Liga

Video: Partizani-Bylis, rihapet takimit/ Ballshiotët tundin rrjetën

Publikuar

-

Në “Air Albania” po luhet supersfida mes Partizanit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kampionët në fuqi të Superiores do të kërkojnë të përfitojnë nga humbja e Kukësit në sfidën ndaj Tiranës, për t’iu afruar sa më shumë kreut.

Kronologjia e ndeshjes:

4’ GOOOL Partizani, shënon Kordeiro. Telushi hedh një top të gjatë në zonë, Hidi del e kontrollon pa probleme. Por pastaj portieri ia jep topin në këmbë Kordeiros i cili e falënderon duke e çuar sferën në rrjetë për golin më të thjeshtë të mundshëm.

19’ GOOOL Partizani, shënon Çinari. Pas një goditje nga këndi, topi del nga zona dhe shkon përsëri te Trashi i cili harkon në zonën kundërshtare. Aty Çinari me kokë devijon para Hidit dhe dyfishon rezultatin.

22’ Ballshiotët vazhdojnë që të kërkojnë golin me harkime nga krahët, por Guindo deri tani nuk ka pasur mundësinë të rrezikojë në lojën në ajër, i kontrolluar mirë nga prapavija e vendase.

25’ Ntepe i vjedh topin Bilalit e pastaj rrëzohet në tokë, ndërsa Telushi largon sferën në fundore. Kërkojnë penalti ballshiotët por gjyqtari bën shenjë që loja të vazhdojë.

30’ GOOOL Bylis, shënon Ntepe. Solomon e tepron me mbajtjen e topit pranë zonës së tij dhe Murataj i merr sferën duke harkuar për Ntepe i cili nuk gabon me një gjuajtje me kokë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: