Connect with Us

Vllaznia-Luftëtari, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë dy ekipet

Sport

Vllaznia-Luftëtari, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë dy ekipet

Publikuar

-

Do të luhet duke nisur nga ora 14:00 ndeshja mes Vllaznisë dhe Luftëtarit, e vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë Superiore.

Vllaznia do të futet në fushën e lojës vetëm për të marrë fitoren, për shkak se vjen edhe pas asaj humbje ndaj Teutës në transfertë. Pas disa ndeshjeve shumë të mira, te Vllaznia së fundmi ka pasur disa rezultate negative. Për këtë arsye kuqeblutë do të kërkojnë të bëjnë kthesën ndaj një kundërshtari që në letër duket i lehtë.

Megjithatë nuk pritet të jetë aspak e lehtë, pasi gjirokastritët do të provojnë të bëjnë surprziën në “Loro Boriçi”. Ekipi i Çoçllit do të ishte i kënaqur edhe me një barazim nga kjo ndeshje dhe do të përpiqen të mos dalin pa pikë nga ndeshja me Vllazninë.

Formacionet zyrtare:

VLLAZNIA: Efremov, Gligorov, Shehi, Adili, Marku, Krymi, Ramadani, Bardulla, Lika, Sidorenko, Silvio Zhunior. Trajner: Mirsad Jonuz

LUFTËTARI: Shala, Demo, Lala, Isufi, Kukaj, Dragoshi, Dushkaj, Açka, Oshafi, Çela, Mehmetllari. Trajner: Nikolin Çoçlli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: