Connect with Us

Koronavirusi trondit Italinë/ Anulohen 3 ndeshjet e Serisë A, shqiptarët nuk zbresin në fushë

Seria A

Koronavirusi trondit Italinë/ Anulohen 3 ndeshjet e Serisë A, shqiptarët nuk zbresin në fushë

Publikuar

-

Koronavirusi ka prekur edhe Serinë A, ndërsa në mëngjesin e djeshëm u publikua lajmi se ishin shtyrë rreth 40 ndeshje në Itali. Por bëhej fjalë për ekipe jo të njohura, ndërsa vetëm një përballje në Serinë C ishte në ndryshim programimi.

Së fundmi raportohet se tre ndeshje të Serisë A janë shtyrë dhe që pritej të zhvilloheshin në ditën e sotme. Kështu, Interi-Sampdoria nuk do të luhet të dielën, ndërsa edhe lojtarët shqiptarë nuk do të zbresin në fushë. Berat Gjimshiti nuk do të luajë me Atalantës në përballjen ndaj Sasuolos, por edhe Rrahmani me Kumbullën, pasi do të programohet për një tjetër ditë edhe Verona-Kajlari. Në gjendjen e emergjencës dhe kur Koronavirusi ka prekur në masë të madhe Italinë, futbolli nuk mund të mendohet si më parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: