Connect with Us

EMRAT + FOTOT/ Ja cilët janë personat e arrestuar nga Policia.për shkatërrimim e stolave në “Air Albania”

Sport

EMRAT + FOTOT/ Ja cilët janë personat e arrestuar nga Policia.për shkatërrimim e stolave në “Air Albania”

Publikuar

-

Kategoria Superiore mbylli javën e 23-të, me dy ndeshje të zhvilluara brenda 24 orësh në “Air Albania”. Në impiantin e ri, tifozët e skuadrave kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme, duke thyer më shumë se 160 stola për një dëm ekonomik afro 16 mijë euro. Policia e shtetit ka vënë në pranga tre nga përgjegjësit e këtyre akteve të shëmtuara, duke dhënë një shembull konkret kundër personave që shkatërrojnë pronën publike.

Personat e arrestuar janë: Guri Maraj 39 vjeç dhe Kujtim Brakaj 26 vjeç, të dy tifozë të Bylis. Tifozi i Tiranës që është arrestuar për thyerjen e stolave quhet Ledio Guni dhe është i moshës 35 vjeç. Veç personave më sipër, janë shpallur në kërkim edhe 9 tifozë të Tiranës. Të arrestuarit dhe personat e shpallur në kërkim akuzohen për veprat penale “Veprime të dhunshme në aktivitetet Sportive” dhe “Shkatërrimi pronës”.

Ndeshjet Kukësi – Tirana dhe Partizani – Bylis kanë parë veprime të dhunshme dhe stola në fushë, duke rrezikuar seriozisht jetën e sportistëve apo tifozëve të tjerë. Për këtë shkak, “Blutë” e kryeqytetit kanë vënë në pranga 3 shtetas, 1 tifoz të Tiranës dhe 2 të Bylis. Gjashtë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë si dhe 9 tifozë të Tiranës janë shpallur në kërkim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: