Connect with Us

Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori

La Liga

Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori

Publikuar

-

Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme në transfertën e Levantes. Madrilenët humëbn me rezultatin 1-0, duke humbur kështu dhe kreun e La Ligës. Kapiteni I Realit, Sergio Ramos, pranon humbjen, ka disa fjalë për gjyqtarin dhe deklaron se nuk ka kohë për të humbur.

‘’Është moment më I rëdnësishëm I sezonit. Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë, por duhet ta hedhim pas. Nuk më pëlqen të flas për gjyqtarët, pasi dhe ata njerëz janë dhe bëjnë gabime. Sonte kemi dy penallti të mohuara, raste të pastra. Me këtë gjyqtar as nuk bisedon dot, ndryshe nga të tjerët’’, janë fjalët e Ramos pas ndeshjes, duke akuzuar gjyqtarin e takimit, Alejandro Hernández Hernández.

‘’Gjyqtari më ndëshkoi që në minutën e 10 me karton të verdhë dhe në fund të ndeshjes e pteta nëse ka diçka personale. Më vjen keq për dëmtimin e Hazard dhe I uroj që të rikthehet sa më shpejt. Shpresoj që të mos jetë serioze si herën e parë. Nuk kemi kohë për të humbur. Kemi dy ndeshje të forta këtë javë, kundër Cityt dhe Barçës dhe duhet të japim maksimumin tonë’’, mbyll spanjolli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: