Connect with Us

Moviola/ Gafat e rënda të gjyqtarit, Partizanit i bëhen 2 padrejtësi

Sport

Moviola/ Gafat e rënda të gjyqtarit, Partizanit i bëhen 2 padrejtësi

Publikuar

-

Takimi Partizani-Bylis u gjykua nga një treshe nga qyteti i Durrësit me kryesor Andi Koçin dhe ndihmës të tij Fatmir Lamajn dhe Herald Lisakun. Rastet për moviolë nuk mungojnë në këtë takim, madje gabimet e gjyqtarëve mund të kenë ndikuar edhe në rezultat. 3 janë rastet flagrante që dolën në pah në këtë takim.

Minuta 25 – Ntepe i “vjedh” topin Bilalit, e pastaj rrëzohet në përpjekje për ta kaluar lojtarin, i cili i shkujdesur i pret rrugën dhe Telushi largon rrezikun. Bylisi kërkon penallti, por gjyqtari vijon lojën. Rast i dyshimtë dhe në limitet e dhënies së një penalltie.

braun

Minuta 55 – Bardhi vertikalizon një top në zonë për Çinarin, por nga pas vjen Hadroj, i cili me kokë e largon topin që shkon te Braun dhe sulmuesi shënon gol. Por, gjyqtari Koçi e anulon golin me pretekstin se Çinari e ka prekur topin me dorë, ndonëse pamjet tregojnë të kundërtën. Gol i mohuar me pa të drejtë nga gjyqtari.

Minuta 87 – Topi i gjatë nga mesfusha për Guindo, i cili për disa metra u shoqërua nga Bilali, por që e la në mes të rrugës. Edhe portieri Hoxha hezitoi në dalje dhe Guindo me kokë e ngre topin mbi portierin, por Belica e largon “sferën”. Gjyqtarët akordojnë gol për Bylisin, ndonëse pamjet nuk ishin të qarta nëse topi e kishte kaluar vijën fatale, arbitri dhe anësori Lamaj akordojnë gol. Pamjet televizive tregojnë se perimetri i topit nuk e ka kaluar të gjithë vijën dhe anësori mund të jetë gënjyer nga këpucët e Belicës. Gol “fantazmë”, që nuk ishte. Por arbitri mund të jepte penallti, pasi Hoxha nuk ndërhyri pastër ndaj Guindos.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: