Connect with Us

“Nuk ka të dytë si Kumbulla”, trajneri ngre në qiell shqiptarin

Kombëtare

“Nuk ka të dytë si Kumbulla”, trajneri ngre në qiell shqiptarin

Publikuar

-

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë e frikshme, që ka një 20-vjeçar si ylli i kombëtares sonë. Djaloshi është futur në arenën e madhe të futbollit vetëm këtë sezon, por ka bindur një numër të madh klubesh të shpenzojnë shuma rekord për të. Inter, Borusia Dortmund, Lacio apo Napoli janë në garë për të blerë mbrojtësin.

Kumbulla është i dalë nga akademia e klubit, ku luan dhe trajneri Juriç e vlerëson shumë mbrojtësin. Në një intervistë për mediet italiane, trajneri i Veronës flet për të rinjtë dhe pavarësisht vlerësimit që ka për futbollistët e vegjël, shprehet se në akademinë e Veronës nuk ka një lojtar tjetër si Kumbulla.

“Mendimi im është se asnjë djalë nuk është gati të luajë me ekipin e parë. Të rinjtë janë një ekip me lojtarë interesantë. Megjithatë, duhet të them se nuk ka një tjetër Kumbulla, megjithëse ata kanë goxha potencial”, u shpreh trajneri Juriç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: