Connect with Us

Sa shumë telashe! Partizani i cunguar para derbit

Sport

Sa shumë telashe! Partizani i cunguar para derbit

Publikuar

-

Partizani nuk arriti të administrojë avantazhin e dy golave ndeshjen e mbrëmshme kundër Bylisit, por u barazua nga skuadra e Dovedan, duke bërë një hap fals në një ndeshje që e kishin të gjithën në dorën e tyre dhe mund të merrnin tre pikët pa u sforcuar shumë. Megjithatë, kjo nuk ka ndodhur sepse ballshiotët nuk janë dorëzuar dhe kanë treguar shpirtin luftarak, duke barazuar dizavantazhin e pjesës së parë.

Përveç këtij barazimi, që e largon nga dy kryesuesit, kampionët e vendit do të duhet të vuajnë edhe me disa mungesa para derbit të së premtes. Mbrëmjen e djeshme Lorenc Trashi ka dalë nga fusha në minutën e 31, pas një dëmtimi të pësuar dhe vendin e tij e ka zënë Hakaj. Nuk dihet akoma serioziteti i këtij dëmtimi, por derbi është të shtunën e ardhshme dhe nuk ka shumë kohë në dispozicion për t’u rikuperuar.

As gjendja e Telushit nuk është e mirë. Mesfushori ka pasur probleme fizike dhe mbrëmjen e djeshme i është dashur të luajë i sforcuar dhe po kështu pritet të veprojë edhe në ndeshjen kundër Tiranës. Boldor vazhdon prej kohësh të jetë i dëmtuar dhe pritet të mos jetë prezent as në derbi. Disa dhimbje koke për Sormanin, që për momentin i mbetet të shpresojë që Trashi të mos ketë dëmtim të rëndë, pasi mungesa e një lojtari si ai, ndikon shumë në një ndeshje të tillë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: