Connect with Us

Situatë shqetësuese/ Koronavirusi prish planet e Barcelonës, lojtarët do të mbyllen në karantinë për një shenjë sado të vogël

La Liga

Situatë shqetësuese/ Koronavirusi prish planet e Barcelonës, lojtarët do të mbyllen në karantinë për një shenjë sado të vogël

Publikuar

-

Situata në Itali ka prekur gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa kanë shkuar në 132 personat e prekur nga Koronavirusi dhe ku dy të tjerë kanë ndërruar jetë. Shteti fqinj shkon në vendin e katërt në të gjithë botën për prekjen më të madhe nga ky virus i dalë nga Kina.

Kjo ka sjellë edhe shtyrjen e katër ndeshjeve në Seria A, mes të cilave futet edhe përballja e Interit. Shumë dyshime ka edhe për ndeshjen e radhës të zikaltërve, por në situatë alarmante është futur ndeshja mes Napolit dhe Barcelonës.

Sipas asaj që raporton “Espn”, gjatë udhëtimit të Barçës në Itali këtë të hënë, lojtarët do të mbahen në kontrollë të vazhdueshëm për temperaturën e tyre. Nëse një anëtar rezulton me ethe të thjeshta, atëherë menjëherë do të izolohet nga të tjerët dhe do të shkojë në karantinë, për t’u parë më në detaje, ndërsa nuk do të ketë mundësinë për të luajtur ndaj Napolit. Pikërisht për këtë arsye lojtarët e Barcelonës duhet të kenë kujdes edhe nga ndonjë grip i zakonshëm, pasi do t’u kushtonte shumë dhe nuk do të luanin kundër ekipit italian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: