Connect with Us

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”.

tIRANA FESTA NDAJ KUKESIT

Pas minutës së 80-të, bardheblutë kanë siguruar pesë fitore (nga humbja ose barazimi) duke shënuar tetë gola në gjashtë ndeshje. E para ndeshje e tillë e fituar me gola në minutat 85 dhe 90 është ajo ndaj Skënderbeut, 3-1. Më pas, fitorja në derbi, e cila nisi serinë e artë të Emanuel Egbosë, u regjistrua me gol në minutën 90+1 nga Kobinah, e cila në një fazë pa humbje, u shoqërua me disa triumfe të arta me gola të shënuar në momentin “Tirana”.

tirana

Edhe përmbysja në Laç vjen me gol të Muçit në minutën e 78-të, pra në limitet e momentit “Tirana”. Majkëll Ngo i dha një fitore të artë në përballje ndaj Bylisit, teksa shënoi për bardheblutë në minutën 90+6 të kohës shtesë. Fitorja në Shkodër u regjistrua me gol të Kobinah në minutën e 86-të. Barazimi ndaj Skënderbeut, pas golit të Bregut në pjesën e parë, vjen me gol të Kalesë në minutën e 80-të. Fitore ndaj Kukësit me dy gola në minutat 86 dhe 88 me gola të Bathës dhe Torasës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: